Centrum Kultury ZAMEK jest instytucją interdyscyplinarną, prezentującą najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Staramy się także być miejscem eksperymentu artystycznego poprzez stwarzanie twórcom warunków do realizacji dzieł i spotkań z odbiorcami.

NAJWAŻNIEJSZE PROJEKTY

W dziedzinie sztuk performatywnych, w minionych trzech latach zrealizowaliśmy cztery duże, kuratorskie programy (Archiwum Ciała 2013, nie jesteś mi obojętny 2013 i 2014, My, mieszczanie 2014 oraz Z Perspektywy Żaby 2015), jeden projekt europejskich rezydencji artystycznych współfinansowany z unijnego programu Kultura 2000, realizowany wspólnie z Les Brigittines – Centrum Sztuki Współczesnej miasta Brukseli oraz Briqueterie w podparyskim Vitry-sur-Seine (Metamorfozy 2014) a także kilka rezydencji artystycznych polskich twórców, wyłonionych na drodze konkursu.

Oprócz wspomnianych projektów, prezentujemy spektakle zrealizowane w ostatnim czasie w teatrach/ośrodkach całej Polski.

Poza tym prezentujemy liczne spektakle dla dzieci (m.in. Teatru Atofri), Spektakle Polskiego Teatru Tańca, organizujemy Teatralną Wiosnę Młodych, prezentujemy spektakle Studia Teatralnego Próby, przy CK ZAMEK działa Dyskusyjny Klub Teatralny DYKTA.

W roku 2016 Centrum Kultury ZAMEK będzie realizowało program "Teatr powszechny".

k

k

ARCHIWUM
spektakli teatralnych

 

W dziedzinie sztuk performatywnych ZAMEK realizuje duże projekty kuratorskie, a także prezentuje spektakle zrealizowane w ostatnim czasie w teatrach/ośrodkach całej Polski.

więcej   

TEATR POWSZECHNY
W ZAMKU

 

Teatr POWSZECHNY to projekt, w którym będziemy realizować i prezentować spektakle tworzone przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

więcej   

TEATR POWSZECHNY
spektakl „Upadki. Odcinek 2”, reż. Justyna Sobczyk
Teatr 21

22.09.2016  

„Upadki” to druga część trylogii zrealizowanej przez Teatr 21. Akcja rozgrywa się w hotelu w dalekiej Mongolii. Aktorzy zdobyli pieniądze na wycieczkę all inclusive.

więcej   

TEATR POWSZECHNY
spektakl „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3”
reż. Justyna Sobczyk, Teatr 21

24.09.2016  

„Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” to finałowy odcinek teatralnego serialu zrealizowanego przez Teatr 21, w reż. Justyny Sobczyk.

więcej   

TEATR POWSZECHNY
„Między jawą a snem”
reż. Małgorzata Walas i Katarzyna Klebba

19.10.2016  

Premiera spektakLU „Między jawą a snem” w reż. Małgorzaty Walas i Katarzyny Klebby w wykonaniu Teatru Wiem Kiedy Nie Mogę.

więcej   

PSIE SERCE
Teatr Ton und Kirschen Wandertheater (Niemcy)

21.10.2016  

Spektakl wg M. Bułhakowa, w wykonaniu niemieckiego teatru Ton und Kirschen Wandertheater. Przedstawienie będzie prezentowane w ramach VIII Festiwalu Kultur Regionów Europy.

więcej   

SPEKTAKL „CYRKOSTRADA” W CHOR. IWONY PASIŃSKIEJ

10.12.2016  

Projekt zrodzony z inspiracji „La stradą” Felliniego, osnuty wokół toposu wędrówki. „Narracja i dramaturgia spektaklu zostanie zbudowana z najpiękniejszych i najokrutniejszych wspomnień...

więcej   

dziś     w tym tygodniu     w tym miesiącu


ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
tel. |+48| 61 6465 254
fax |+48| 61 6465 308
kasa: |+48| 61 6465 260
kasa@ckzamek.pl
czynna codziennie w g. 10-21

 

Stara wersja strony CK Zamek design by MOTOR STUDIO