Centrum Kultury ZAMEK jest instytucją interdyscyplinarną, prezentującą najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Staramy się także być miejscem eksperymentu artystycznego poprzez stwarzanie twórcom warunków do realizacji dzieł i spotkań z odbiorcami.

NAJWAŻNIEJSZE PROJEKTY

W dziedzinie sztuk performatywnych, w minionych trzech latach zrealizowaliśmy cztery duże, kuratorskie programy (Archiwum Ciała 2013, nie jesteś mi obojętny 2013 i 2014, My, mieszczanie 2014 oraz Z Perspektywy Żaby 2015), jeden projekt europejskich rezydencji artystycznych współfinansowany z unijnego programu Kultura 2000, realizowany wspólnie z Les Brigittines – Centrum Sztuki Współczesnej miasta Brukseli oraz Briqueterie w podparyskim Vitry-sur-Seine (Metamorfozy 2014) a także kilka rezydencji artystycznych polskich twórców, wyłonionych na drodze konkursu.

Oprócz wspomnianych projektów, prezentujemy spektakle zrealizowane w ostatnim czasie w teatrach/ośrodkach całej Polski.

Poza tym prezentujemy liczne spektakle dla dzieci (m.in. Teatru Atofri), Spektakle Polskiego Teatru Tańca, organizujemy Teatralną Wiosnę Młodych, prezentujemy spektakle Studia Teatralnego Próby, przy CK ZAMEK działa Dyskusyjny Klub Teatralny DYKTA.

W roku 2016 Centrum Kultury ZAMEK będzie realizowało program "Teatr powszechny".

k

k

ARCHIWUM
spektakli teatralnych

 

W dziedzinie sztuk performatywnych ZAMEK realizuje duże projekty kuratorskie, a także prezentuje spektakle zrealizowane w ostatnim czasie w teatrach/ośrodkach całej Polski.

więcej   

TEATR POWSZECHNY
W ZAMKU

 

Teatr POWSZECHNY to projekt, w którym będziemy realizować i prezentować spektakle tworzone przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DUŻY WYMIAR
”NID”

26.07.2016  

Czarownica Alianna znajduje bezpańskiego psa na skraju wyczerpania. Jest to suczka imieniem Nid. Alianna zabiera ją do swojego Domu - dość nadzwyczajnego.

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DUŻY WYMIAR
PIOSENKI: IZA BYRA

02.08.2016  

Zapraszamy na promocyjne wydarzenie muzyczne płyty „PIOSENKI NIE TYLKO O ZWIERZĘTACH” wydanej 20 maja 2016.

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DOTYK
KRÓL MACIUŚ I

04.08.2016  

Spektakl Król Maciuś I to historia dorastania. To opowieść o mierzeniu się z własnymi słabościami, pogonią za marzeniami i konfrontowaniu z porażką.

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DOTYK
”PLUM I BULB [...]”

11.08.2016  

„PLUM I BULB, czyli problemy z wodą” czyli Teatru CHRZĄSZCZ W TRZCINIE /Rabka - Zdrój zaprasza na spektakl o charakterze ekologicznym, poruszający problem zanieczyszczenia środowiska.

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DUŻY WYMIAR
”PIPI”

16.08.2016  

Przygody Pipi Langstrumpf szalonej dziewczynki, bohaterki książek Astrid Lindgren. A wszystko w interpretacji Katki Aulitisovej i L’ubo Piktora twórców i głównych filarów Teatru Piki ze...

więcej   

XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Dancing Poznań 2016

21.08.2016 - 26.08.2016 

Dancing Poznań 2016 – święto tańca, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca – to dwa wydarzenia XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XIII Międzynarodowy...

więcej   

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2016
TEATR NA DUŻY WYMIAR
TAJEMNICE KINA

23.08.2016  

”TAJEMNICE KINA z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Lasse i Maja mają nową zagadkę do rozwiązania - ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych...

więcej   

TEATR POWSZECHNY
KLAUNI, CZYLI O RODZINIE. ODCINEK 3
reż. Justyna Sobczyk

24.09.2016  

„Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” to finałowy odcinek teatralnego serialu zrealizowanego przez Teatr 21. Każda z części ‘serialu’ stanowi osobną, samodzielną całość.

więcej   

SPEKTAKL „CYRKOSTRADA” W CHOR. IWONY PASIŃSKIEJ

10.12.2016  

Projekt zrodzony z inspiracji „La stradą” Felliniego, osnuty wokół toposu wędrówki. „Narracja i dramaturgia spektaklu zostanie zbudowana z najpiękniejszych i najokrutniejszych wspomnień...

więcej   

 

Stara wersja strony CK Zamek design by MOTOR STUDIO