IMIENINY ULICY
koncert zespołu Illegal Boys

kiedy: 11.11.
gdzie: scena przed zamkiem

Illegal Boys (Nielegalni Chłopcy) to unikalne spotkanie reggae i ulicznego folku. Zespół powstał z potrzeby muzykowania na ulicach, skwerach, parkach i innych miejscach niekoniecznie do tego przeznaczonych, czyli „nielegalnych”. Muzykowanie jest dla Nielegalnych Chłopców czymś więcej niż zajęciem zarobkowym – to sposób na życie i wyjście do ludzi. Niepotrzebna jest im scena, światła i spektakularna otoczka.
 
Illegal Boys grają akustycznie a ich brzmienie jest unikalne dzięki użyciu egzotycznych instrumentów. Sekcję rytmiczną tworzy kontrabas i afrykańska skrzynia, tzw. kachon (cajon) a wtórują im gitara akustyczna, gitara dobro, mandolina, ukulele, banjo, harmonijka ustna, grzechotki i saksofony. 
 
Grupę założyli reggae’owcy - Dymitr Czabański i Marcin Muszyński, wokaliści znanej grupy reggae Dubska. Zaczęli w duecie, by wkrótce zaprosić do współpracy swoich przyjaciół, m.in. Macieja Pietraho – prawdziwą legendę warszawskiego ulicznego folku – współzałożyciela nieistniejącej już niestety grupy Jak Wolność To Wolność.  
 
Illegal Boys są jak żonglerzy. Przeplatają ze sobą światowe hity folku, country, reggae z klasykami polskiego undergroundu. Śpiewają utwory znane z wykonań Boney M., Johnego Casha, The Beatles, oraz polskich legend reggae Stage of Unity, RAP.
Występom Nielegalnych Chłopców zawsze towarzyszy luźna atmosfera i naturalny uliczny „feeling” w graniu. W jednej z piosenek śpiewają „każdy dzień mówi Ci o tym, jak żyjesz – posłuchaj go” (Stage of Unity). W przypadku Illegal Boys życie i muzyka to jedno. Posłuchajcie, przyłączcie się.
 

dziś     w tym tygodniu     w tym miesiącu

pn wt śr cz pt so nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

 

Stara wersja strony CK Zamek design by MOTOR STUDIO